Naujienos

Lapkričio 8 dieną LRT televizijos žinių viktorina „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ bus skirta uoliausiems knygų skaitytojams.

2013-11-05

Septynmetis Domas, per dieną perskaitantis šimtą puslapių, mokyklą pradėjo lankyti iš karto nuo antros klasės. O štai Birutei tik penkeri, bet per vasarą ji perskaitė 127 knygas. „Aš esu knygų graužikas“, - prisipažįsta 140 knygų per vasarą perskaitęs Milanas. Kaip  motyvuoti vaikus, kad jų neveiktų vien tik kompiuterinė trauka, o pagrindinės žinios apie gyvenimą ir pasaulį ateitų iš knygų? Būtent žinios ir sugebėjimas jas panaudoti kuriant geresnę ateitį – svarbiausias antrus metus vykstančio įmonių grupės „Alma littera“ inicijuoto projekto „Augu skaitydamas“ tikslas. 


Šį pirmą lapkričio penktadienį - antrasis septintokų pusfinalis!

2013-10-30

Šį penktadienį ir vėl rungsis septintokai - jau antrasis septintokų pusfinalis. Temos rimtėja, tempas greitėja, jaudulys kyla ir kartais dalyviai suklumpa ties paprasčiausiais klausimais. Su Dominyku ir vėl keliausime po egzotiškas pasaulio šalis, prisiminsime saugaus eismo taisykles, bandysime įminti,  kam gi buvo statomos Triumfo arkos? Pergalėm, pergalėm ir dar kartą pergalėm pažymėti.

Na, o mūsų laidos dalyviai, pasiekę pergalę, žiūrovams mojuoja Lietuvos tūkstantmečio knygos statulėle  ir kiekvienos klasės finalistas keliauja žinių pasisemti į Didžiają Britaniją.

Žiūrėkite laidą lapkričio 1 dieną (penktadienį) per LRT televiziją, 19.00 val.


Šį penktadienį, spalio 25 dieną, pirmasis septintokų pusfinalis!

2013-10-23

Šį penktadienį pasitiksime mūsų žinių viktorinoje pirmuosius septintokus.  Šį kartą jie dar protingesni, šaunesni ir greitesni. Atsakymų  lietus studijoje pasipils lyg liūtis. O jūs ar žinote per kokį renginį Lietuvoje bus suvalgyta daugiau  kaip 100 kg juodos naminės duonos ir išgerta šimtai litrų spanguolių kisieliaus? Turit laiko tik dvi sekundes, nes būtent tiek laiko reikia mūsų viktorinos dalyviams įminti šį klausimą.

Žiūrėkite  laidą per LRT  televiziją, spalio 25  dieną, 19 valandą.


Šeštokų finalas jau šį penktadienį, spalio 18 dieną

2013-10-15

Lietuvos tūkstantmečio žinių viktorinoje – pirmasis šį sezoną finalas!
Finale išvysime šiuos šeštokus: kovotoją Ainių, smuiku muzikuojančią Emiliją Zitą, dūdininką Lauryną, matematikos olimpiadų laimėtoją Irmantą, muzikalųjį Julių ir eilėraščius rašančią Emiliją.
Šį vakarą mūsų finalininkai bandys atskirti gandrą nuo garnio, prisimins „Vestuvinio maršo“ melodijas, o apie baleto žingsnelius sužinos tiesiai iš baleto primarijaus Nerijaus Juškos lūpų.
Kas taps šeštojo sezono Lietuvos tūkstantmečio šeštoku, sužinosite jau šį penktadienio vakarą, 19 val. per LRT televiziją!


Ir paskutinis šeštokų pusfinalis, jau šį penktadienį, 2013-10-04

2013-10-01

Dėl patekimo į geriausiųjų šeštokų finalą įnirtingai kausis likę šeštokai.

Ir vėl mums galvas suks  žaibišku greičiu skriejantys Andriaus  Rožicko klausimai:

Kas gi tas lęšis, patisonas, soja?

Kur yra Barselona?

Kas tas Žiulis Vernas ir Dvarionas?

Kurgi dirbo Džeimsas Bondas?

Jei atsakymus žinojai,

Finale jau mums mojuoji!!!


Lietuvos tūkstantmečio žinių viktorinoje – antrasis šeštokų pusfinalis! 2013-09-27

2013-10-01

Pirmojo pusfinalio nugalėtojai  mūsų žiūrovams jau aiškūs –  tai šaunieji Emilija Palivonaitė ir Julius Baronas. Šį penktadienį bandysime išsiaiškinti, kurie dar du šeštokai keliaus į finalą. Ar pavyks  mūsų žaidėjams teisingai atsakyti į painius vedėjo Andriaus Rožicko klausimus? Kur ta Gudija ir kuo garsėja suomiai? Ar tikrai tai, kas svarbiausia, nematoma akimis?

Žiūrėkite šį penktadienį, rugsėjo  27 dieną, 19 val.  per LRT  TELEVIZIJĄ.


Prasideda šeštasis „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ sezonas. 2013- 09-20

2013-10-01

Šeštąjį  „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ sezoną pradedame  kaip visada – su pakilia nuotaika, įspūdingais klausimais ir šauniaisiais šeštokais. Šį sezoną mus ir vėl sveikins šmaikštieji Andrius Rožickas ir  Dominykas Vaitiekūnas. Laidą žiūrėkite, kaip visada, penktadieniais, tik šiek tiek pasikeitusiu laiku –  19.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Norime paskatinti visus, kurie žiūri mūsų laidą:  dalyvaukite, būkite smalsūs ir i drąsūs! 


2013-05-03 – Penktokų finalas!

2013-04-27

Lietuvos tūkstantmečio žinių viktorinoje skelbiamas penktokų finalas.


Penktokai Benas ir Elzė! (2013-04-26)

2013-04-27

Penktokų trečiojo pusfinalio (Eteris 2013-04-26) finalistai. Benas Babenskas iš Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos ir Elzė Urbietytė iš Šiaulių „Juventos" progimnazijos.


2013-04-26 – Penktokų trečiasis pusfinalis!

2013-04-20

Lietuvos tūkstantmečio žinių viktorinoje trečiasis penktokų pusfinalis.
Šį penktadienį ir vėl lauks nevaikiški klausimai. Čia susikauna patirtis ir energija. Studijoje garsus žurnalistas, knygų autorius Algimantas Čekuolis. Jam smalsu sužinoti ką penktokai žino apie garsiąją plėšikų porelę Boni ir Klaidą, baltąją mirtį ar Homero aprašytąją Troją.