Naujienos

Šeštokų finalas!

2014-10-17

Į kurias rankas keliaus garbingiausias "Lietuvos tūkstantmečio vaiko" titulas, sužinosite šį sekmadienį, per LRT TELEVIZIJĄ, 18.30 val.


2014- 10-12 trečiasis šeštokų pusfinalis!

2014-10-10

Šį sekamdienį paaiškės dar du šeštokai, kurie keliaus į finalą. Ar pavyks išnarplioti Benedikto Vanago situaciją ir laimingai atsakyti į vaikų chirurgo klausimą, sužinosite žiūrėdami „Lietuvos tūkstantmečio vaikus, šį sekamdienį, 18:30 per LRT Televiziją.


Spalio 5 dieną - antrasis šeštokų pusfinalis!

2014-10-06

Mokytojų dieną švęskime kartu su šeštokais. Intriguojntys klausimai,puiki nuotaika ir šauni žinių kova, spalio 5 dieną, 18.30 per LRT TELEVIZIJĄ.


Prasideda septintasis „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ sezonas

2014-09-25

Nuo rugsėjo prasideda septintasis  LRT TELEVIZIJOS laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ sezonas. Patyrusi žurnalistė Gražina Sviderskytė stoja prie laidos vairo kartu su Dominyku Vaitiekūnu.

 Laidos prodiuseris Laurynas Šeškus didžiuojasi, kad prie kūrybinės grupės prisijungia ir Gražina Sviderskytė. Ji yra VU Istorijos fakulteto doktorantė, V. Kudirkos premijos, konkursų „Pragiedruliai“ ir CNN „World Report Award“ laureatė, 18 dokumentinių filmų, kelių knygų ir tinklalapio Lituanica-documentica.lt autorė, projekto „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“  dalyvė.  Be viso šio įspūdingo pasiekimų sąrašo, Gražina jau trejus metus  tyrinėja istoriją su Šiuolaikinės mokyklos centro vienuoliktokais. „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ –  tai žinių viktorina, TV žaidimas ir savotiška kassavaitinė Rugsėjo 1-oji – tik viena šio projekto pusė. Mane ypač traukia tai, kas mažiau akivaizdu arba ko TV eteryje visai nematyti: laisva, gyva, veržli mokyklos idėjos, švietimo misijos kūryba. Galbūt šis projektas įdiegs, kad bendrasis lavinimas privalo būti ne 12-os metų laisvės atėmimas, bet pats geriausias metas atradimams ir augimui?" – sakė po pertraukos į televiziją grįžtanti Gražina Sviderskytė.

Laidoje netrūks įdomių ir netikėtų klausimų. Jų ieškosime  varstydami Lietuvos muziejų, mokyklų  ir kitų institucijų duris, kalbinsime  Lietuvos įžymius žmones: menininkus, sportininkus ir visuomenės veikėjus. Na, o kelių eismo taisyklių šį sezoną mokysimės kartu su garsiu lenktyninku  Benediktu Vanagu. „Tapti „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“  saugaus eismo rubrikos ambasadoriumi – didelė atsakomybė. Tačiau, jei atkreipsime vaikų dėmesį, kad dalyvavimas eisme yra atsakingas dalykas ir galų gale bus nors vienu nelaimingu atsitikimu mažiau, misiją bus galima vadinti sėkmingai pradėta“,  –  naujuoju vaidmeniu džiaugėsi B. Vanagas.

Jau septintus metus skaičiuojantis projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, pasitelkęs naujas jėgas ir nebijodamas pokyčių, kvies laidos žiūrovus susipažinti su šauniais, gabiais, kūrybingais, išmaniais  įvairiose Lietuvos mokyklose besimokančiais mokiniais.

Jau nuo rugsėjo, sekmadieniais, 18.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ. 


„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ ruošiasi septintajam sezonui

2014-06-02

 

Projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  jau pradeda ruoštis septintajam sezonui, kuris bus lygiai toks pat šaunus, išradingas ir kupinas naujienų.

Išrinkus visus 8 sumaniausius ir talentingiausius nugalėtojus, laida  „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  baigia šeštąjį sezoną ir atsisveikina tik iki rudens.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais –  Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  nugalėtojais.

„Man atrodo, kad šis projektas labai sėkmingas, nes kiekvienas nori būti svarbus ir  naudingas. Tūkstantmečio vaikai – tai reiškia, kad jie ir geriausi, ir darbščiausi, ir tuo metu buvo protingiausi. Ir visų svarbiausia – darbingiausi. Ir ta konkurencinė kova, kuri verčia juos ir domėtis, ir būti smalsius, ir daug žinoti, yra tikrai naudinga mums visiems, nes jie turi stimulą. Mes turime kuo pasidžiaugti ir tėveliai taip pat. Ir jie tikrai užaugs daug žinančiais ir galinčias žmonėmis, jie bus kovingi ir darbštūs,“ – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė  taip pat padėkojo moksleivių tėveliams, jų  mokytojams ir  palinkėjo sėkmės, darbštumo ateinančiais mokslo metais.

Po apdovanojimo ceremonijos moksleiviai turėjo galimybę  pasivaikščioti po Prezidentūros rūmus  ir iš arčiau susipažinti su šalies vadovės darbu. Smalsiausieji   išdrįso  atsisėsti prie Prezidentės darbo stalo ir nepabijojo užduot  klausimų. „Koks Jūsų laisvalaikis?“, –  klausė vienas iš nugalėtojų  Augenis Vadluga. Į klausimą Dalia Grybauskaitė atsakė nedvejodama: „Kai mėginu atrasti laisvo laiko, tai dažniausiai skaitau knygą, bet šiuo metu tokio laisvalaikio net ir nėra“.

Laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  nugalėtojai laimėjo pagrindinius  prizus – keliones į „Academic Summer“ vasaros stovyklas Didžiojoje Britanijoje. Šį prizą įsteigė laidos draugas  „Baltic Council for International Education” , kuris ir pakvietė moksleivius  atvykti į jų būstinę  Vilniuje. Čia jiems buvo įteikti diplomai ir suteikta visa detali  informacija apie  mokyklas, į kurias bus nuskraidinti  nugalėtojai.

Projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai”  komanda linki visiems moksleiviams karštos vasaros  ir smagaus ruošimosi  septintajam sezonui. Tikime, kad per vasarą sukauptos žinios ir įspūdžiai naujajame sezone padės sužibėti naujiems Lietuvos protams.


Gegužės 30 dieną - penktokų finalas!

2014-05-30


Gegužės 23 dieną - paskutinis penktokų pusfinalis!

2014-05-22


2014-05-16 antrasis penktokų pusfinalis!

2014-05-12

Klaidžiosime  po  painius Andriaus klausimų voratinklius. Pasaulio žemėlapyje ieškosime, kur gyvena aborigenai. Skaičiuosime šalis, kur atsiskaitoma eurais ir prisiminsime, kaip viduramžiais atrodė kamuolys.

Sužinokite teisingus atsakymus žiūrėdami „Lietuvos tūkstantmečio vaikus“ šį penktadienį 19 val. per LRT TELEVIZIJĄ.


Penktokų pusfinalis - balandžio 25 dieną!

2014-04-25

Ir pagaliau į žinių kovą susirinko patys mažiausieji – penktokai.  Ar tikrai pingvinai gyvena tik Antarktidoje, o gatvę galima pereiti mirksint geltonam signalui? Šiuos ir kitus klausimus pamatysite  šį penktadienį, 19 val per LRT TELEVIZIJĄ.


Dvyliktokų finalas

2014-04-17

Balandžio 18 dieną – dvylikotkų finalas!

Paskutinis skambutis studijoje  jau skamba ir su dižiausiu džiaugsmu sutinkame  šešis abiturientus.

Tai  Karolis, Lukas, Martynas, Gitana, Egidija ir Mindaugas. Šeši  smalsūs protai, šeši būsimi studentai   jau šį penktadienį  per LRT TELEVIZIJĄ, 19 val.